Letní badmintonový kemp

Kategorie : AKTUALITY Přidáno: 2022-09-05 10:51:14


Letní badmintonový kemp

V týdnu od 8. do 12. srpna proběhl v Esmarinu již tradiční badmintonový kemp. Příměstského soustředění se zúčastnilo 13 dětí, které byly pod dohledem trenérů Terezy Kudrnové a Petra Nejedlého. Účastníci kempu si prohloubili badmintonové schopnosti a odnesli si spoustu nových poznatků.

V pondělí, úterý a čtvrtek byly tréninkové jednotky (dále jen TJ) rozděleny do dvou bloků – dopolední (9-11h) a odpolední (14-16h). Každá TJ byla zaměřena na problematiku jiného úderu. Na začátku se děti rozběhaly, rozcvičily a dělal se pohyb v dané části kurtu. Ve středu jsme šli na celodenní výlet a pátek náležel závěrečnému turnaji.

Pondělní dopoledne jsme strávili nad kraťasy a výhozy s pohybem. Odpoledne přidali sklepnutí a badmintonové hry. Následoval strečink u altánu (nachází se na pozemku Esmarinu dole vedle tenisových kurtů), svačina a šlo se domů.

V úterý jsme se věnovali střední části kurtu. Na programu byly drajvy, stick smeče a forehandová i backhandová obrana. Upět jsme začali rozcvičkou a vyběháváním kurtu. Z úderů byly na programu jako první drajvy, následovala obrana. Odpoledne jsme obranu zopakovali a zbytek tréninku náležel stick smečím.

Středa byla ve znamení celodenního výletu na Babku (skály na pomezí Mníšku pod Brdy a Řevnic. Procházku jsme pojali herně/edukativně. Děti hrály balónkovanou a šiškovanou. V průběhu celé cesty dostávaly otázky týkající se městečka (př.: Co se v Mníšku těžilo? Jak se jmenoval první majitel Mníšku? Jaká budova má číslo popisné 1? Věděli byste, co má společného Mníšek s Amerikou?). Za správnou odpověď dostávaly odměnu. Obědovou pauzu jsme si udělali přímo na Babce. K Esmarinu jsme se vraceli okruhem přes Skalku.

Ve čtvrtek zbývalo probrat zadní část kurtu. Dopoledne jme věnovali clearům (úderu ze zadní části kurtu do zadní části kurtu soupeře). Odpoledne přišly na řadu dropy (údery ze zadní části kurtu do přední části kurtu soupeře). Závěr dne byl zajímavý tím, že se k nám na hru přidali tři dospělí hráči. Děti si s nimi zahrály bingo (hra na polovině kurtu. Všichni začínají na pokyn trenéra. V momentě, kdy kdokoli z haly získá 5 bodů zakřičí „BINGO“. Tím hra končí i pro ostatní hráče. Kdo prohrál, sestupuje o místo doleva, kdo vyhrál, postupuje o místo doprava. Hráči se tak protočí a zahrají si téměř každý s každým).

Veškeré snažení jsme v pátek zakončili závěrečným turnajem o diplomy a ceny. Odpoledne bylo na programu wellness, kam se k nám přidali již tradičně i někteří rodiče dětí.